Čo robíme? Týždne v Lige /28.8. - 8.9. 2017/

Minulý týždeň bol veľmi krátky a tak vám dnes prinášame prehľad našich činností za posledné dva týždne spoločne.

Zamestnanci pribúdajú aj odchádzajú

Dnes sme sa rozlúčili s Elenou, ktorá od apríla pomáhala klientom s hľadaním zamestnania v rámci projektu Koučingom k zamestnaniu II. Včera, na záver projektu, sme zorganizovali seminár pre začínajúcich podnikateľov a tešíme sa z nadviazania spolupráce so Slovenskou sporiteľňou, ktorá môže klientom pomôcť, ak sa rozhodnú začať podnikať. Ďakujeme Elena, bola si skvelou kolegyňou!

No a privítajte nového kolegu Barhuma! Barhum je s nami už od augusta a pracuje u nás ako tlmočník, prekladateľ a kultúrny mediátor. Tešíme sa z tejto posily, keďže jeho materským jazykom je nielen slovenčina, ale aj arabčina a ovláda ešte ďalšie jazyky – perzštinu, turečtinu či angličtinu. To nám v každodennej práci veľmi pomôže!

Návštevy klientov v zariadeniach

Pokračujeme v pravidelných návštevách azylových zariadení Migračného úradu. Miška chodí pravidelne do ZT Humenné, kde má každý týždeň čo robiť. Novým klientom vysvetľuje azylové konanie a ich práva a povinnosti, tých starších informuje o tom, čo je nové v ich prípade.

Monika navštívila PT Rohovce, kde sa stretla so svojimi klientmi.

Katka dnes navštívila ÚPZC Medveďov, kde poskytujeme právnu pomoc tam zaisteným klientom. Potešili sme sa, že nášho klienta z Afganistanu, ktorý tam bol už rok, prepustili zo zaistenia a previezli do Humenného, keďže požiadal o azyl. Držíme mu palce!

Nové logo

Tento rok sa zaoberáme najmä našou komunikáciou, vizuálom a sociálnymi médiami, čo ste si už asi stihli všimnúť. Okrem toho, že máme instagram, na ktorom nás môžete sledovať, konečne vám predstavujeme aj naše vynovené logo. Budeme ho používať vo viacerých farebných variáciách, tu sú všetky verzie. Dúfame, že sa vám bude páčiť rovnako ako nám!

Odporúčané čítanie a videnie:

Rozsudok Súdneho dvora Európskej únie o žalobe na kvóty v slovenčine

Článok našej riaditeľky Zuzany Števulovej o osobách bez občianstva

Poviedka Khaleda Hosseiniho „Morská modlitba“ spracovaná vo virtuálnej realite v spolupráci s denníkom The Guardian

Rozhovor s Ai Wei Wei-om o jeho novom dokumente o utečeneckej kríze