Podporte nás

ASQ - ASK SOME QUESTIONS

Podporujeme a posilňujeme cudzinecké komunity podujatiami v online priestore aj naživo.Projekt ASQ - AKS SOME QUESTIONS je určený na podporu a posilnenie postavenia cudzineckých komunít v Bratislave cez podujatia v online priestore aj na život.
Cudzinci sa dozvedia sa pre nich dôležité informácie v angličtine aj v slovenčine od právničiek Ligy za ľudské práva a iných odborníkov a odborníčky z rôznorodého prostredia, ktorým môžu klásť otázky naživo, alebo s nimi diskutovať o danej téme. 
 
Aktivity a komunikáciu s komunitami cudzincov bude zabezpečovať kultúrna mediátorka (novinárka). 
Projekt na pomôže cudzincom, aby mali prístup k informáciám, ktoré sú pre nich potrebné, aby sa mohli riadne začleniť do života v Bratislave. Dozvedia sa o zmenách miestnych politík, prijímaných opatreniach ako aj plánoch mesta. Zvýšime ich kapacitu sa angažovať a uplatniť svoje know how či inovácie, ktoré priniesli zo zahraničia, na prospech aj ostatných komunít.
Aktivitami by sme chceli nadviazať na prácu s komunitou v projekte KapaCITY a udržať angažovanosť komunity vo vízii nadchádzajúcich komunálnych volieb 2022. Máme záujem rozvíjať aktivity kultúrnych mediátorov z radov cudzincov v Bratislave, na prospech všetkých Bratislavčanov a mesta ako takého. 

Kultúrna mediátorka bude komunikovať s komunitami a cudzincami v Bratislave najmä prostredníctvom sociálnych sietí, 
sledovať dianie v komunitách,ich potreby a komunikáciu o nich. Ponúkne témy, ktorými by sa livestreamy a okrúhle stoly mohli 
venovať tak,aby odpovedali na aktuálne témy, ktoré cudzincov v Bratislave trápia, zaujímajú, alebo sú pre nich dôležité. 
Livestreamy a okrúhle stoly budú hostiť odborníkov, alebo odborníčky, ktorí/é si pripravia informácie vo vybranej téme, a budú pripravení odpovedať na otázky. 

Ak máte záujem dozvedieť sa o projekte viac alebo sa zúčastniť nejakej aktivity, kontaktujte kultúrnu mediátorku Annu Barseghyan tu:  anna@hrl.sk  
Na realizáciu projektu bola poskytnutá dotácia z rozpočtu hlavného mesta SR Bratislavy prostredníctvom Nadácie mesta Bratislavy.