Podporte nás

Pozrite si naše videá na témy týkajúce sa migrácie, integrácie či utečencov

Migrácia a Slovensko

Aká je súčasná situácia v utečeneckom tábore na Lesbose?

Do utečeneckého tábora na Lesbose prichádzajú utečenci a migranti cez Stredozemné more, s vidinou a nádejou o lepší a bezpečnejší život. V nasledovnom rozhovore sa dozviete, ako to na ostrove naozaj vyzerá či akí ľudia tam žijú - očami novinára, ktorý ostrov osobne navštívil.
 

 

Činnosti Ligy za ľudské práva a financovanie organizácie

Čo je Liga za ľudské práva, aká je právna forma organizácie, ako je financovaná a na čo sa používajú tieto prostriedky? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá riaditeľka Ligy Zuzana Števulová.

 


Náboženské dôvody pre udelenie azylu

Riaditeľka Ligy za ľudské práva Zuzana Števulová a advokátka Miroslava Mittelmannová sa rozprávajú o prípade týkajúceho sa náboženského prenasledovania ako dôvodu pre udelenie azylu. Čo to vlastne sú tie náboženské dôvody? Ako sa prenasledovanie z náboženských dôvodov dokazuje? Odpovede na tieto a ďalšie otázky si môžete vypočuť v tomto videu.


 

Hoaxy vs fakty

Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko

Jeden z najrozšírenejších hoaxov je, že k nám mieria tisícky Afričanov, ktorých po stovkách ubytuvávame v Humennom. Nie je to pravda. Vypočujte si faktické argumenty v podaní našej riaditeľky Zuzky Števulovej.

 
 

Mimovládne organizácie pašujú ľudí

Hoax o tom, že mimovládne organizácie, ktoré prevádzkujú záchranné lode v Stredozemnom mori, pašujú, alebo pomáhajú pašovať migrantov, je jeden z najrozšírenejších, ktorý sa šíri sociálnymi sieťami. Vypočujte si faktické argumenty v podaní našej riaditeľky Zuzky Števulovej.