Podporte nás

Pozrite si naše videá na témy týkajúce sa migrácie, integrácie či utečencov

Migrácia a Slovensko

Aká je súčasná situácia v utečeneckom tábore na Lesbose?

Do utečeneckého tábora na Lesbose prichádzajú utečenci a migranti cez Stredozemné more, s vidinou a nádejou o lepší a bezpečnejší život. V nasledovnom rozhovore sa dozviete, ako to na ostrove naozaj vyzerá či akí ľudia tam žijú - očami novinára, ktorý ostrov osobne navštívil.
 

 

Činnosti Ligy za ľudské práva a financovanie organizácie

Čo je Liga za ľudské práva, aká je právna forma organizácie, ako je financovaná a na čo sa používajú tieto prostriedky? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá riaditeľka Ligy Zuzana Števulová.

 


Náboženské dôvody pre udelenie azylu

Riaditeľka Ligy za ľudské práva Zuzana Števulová a advokátka Miroslava Mittelmannová sa rozprávajú o prípade týkajúceho sa náboženského prenasledovania ako dôvodu pre udelenie azylu. Čo to vlastne sú tie náboženské dôvody? Ako sa prenasledovanie z náboženských dôvodov dokazuje? Odpovede na tieto a ďalšie otázky si môžete vypočuť v tomto videu.


Čo sú to bezpečné a legálne cesty pre utečencov a migrantov, ktoré sa navrhujú vytvoriť v rámci EÚ?​

Bezpečné a legálne cesty príchodu utečencov a migrantov do Európskej únie sa spomínajú v rôznych dokumentoch, ktoré prichádzajú z Európskeho parlamentu alebo z Európskej komisie. Čo to ale je a čo tým Európska únia myslí, si vysvetlíme v tomto videu. 
 Hoaxy vs fakty

Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko

Jeden z najrozšírenejších hoaxov je, že k nám mieria tisícky Afričanov, ktorých po stovkách ubytuvávame v Humennom. Nie je to pravda. Vypočujte si faktické argumenty v podaní našej riaditeľky Zuzky Števulovej.

 
 

Mimovládne organizácie pašujú ľudí

Hoax o tom, že mimovládne organizácie, ktoré prevádzkujú záchranné lode v Stredozemnom mori, pašujú, alebo pomáhajú pašovať migrantov, je jeden z najrozšírenejších, ktorý sa šíri sociálnymi sieťami. Vypočujte si faktické argumenty v podaní našej riaditeľky Zuzky Števulovej.
 


Brusel sa snaží natlačiť migrantov do členských štátov EÚ

Jednou z dôležitých tém, ktorá sa bude často spomínať pred blížiacimi sa voľbami do Europarlamentu, je téma Kvóty na migrantov - alebo presnejšie - na žiadateľov o azyl - ktorých sa údajne Brusel snaží natlačiť do jednotlivých európskych krajín. V nasledujúcom videu sa s našou riadeteľkou Zuzkou Števulovou môžete pozrieť na to, ako to v skutočnosti je.


 

George Soros s Bruselom rozdávajú utečencom bankomatové karty

Populárny hoax, ktorý sa v posledných mesiacoch šíri najmä z Maďarska a je podporovaný aj maďarskou vládou, hovorí, že údajne sa finančník George Soros spoločne s Bruselom snaží podporovať migráciu tak, že rozdávajú migrantom bankomatové karty. Ako je to naozaj? Zistite vo videu!