Podporte nás

Migrácia

Prelistujte si sprievodcu cudzinca konaním o povolenie na pobyt Prvá právna pomoc


 

Táro príručka pre migrantov, ktorí sa rozhodli prechodne alebo trvalo usadiť na Slovensku prináša prehľad životných situácií a otázok, s ktorými sa na nás najčastejšie obracali migranti v rámci právnej poradne.

Pochopili sme, že úspech pri získavaní a obnove pobytu často spočíva v detailoch, v predchádzaní nedorozumení alebo lepšom zvážení časových možností. Preto príručka ponúka základný prehľad práv a povinností ako aj popis konkrétnych (anonymných) prípadov vrátane praktických návodov na riešenie.

Preto neváhajte a čítajte (napríklad aj počas čakania na cudzineckej polícii)!

Táto publikácia vyšla s finančnou podporou Európskej komisie, Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín, Solidarita a riadenie migračných tokov, v rámci projektu "Právna poradňa pre pobyt a občianstvo 3", kód projektu SK 2011 EIF P1/9/IP.

Za obsah publikácie zodpovedá výlučne Liga za ľudské práva, o.z.


Prečítajte si analýzu migrácie z Ukrajiny do krajín V4:


 

Publikácia analyzuje situáciu v oblasti migrácie z Ukrajiny do jednotlivých krajín V4 - Maďarsko, Slovensko, Poľsko a Česká republika a všíma si trendy v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Jednotlivé analýzy sa zameriavajú na popis humanitárnej (azylovej) migrácie a na rozhodovaciu prax o žiadostiach o azyl podaných občanmi Ukrajiny, ako aj na migráciu ekonomickú. V závere sa nachádzajú zistenia a odporúčania pre jednotlivé krajiny V4.

Publikácia vznikla s podporou Medzinárodného vysehradského fondu v rámci štandardnej grantovej schémy.

Dokumenty na stiahnutie

Migrácia z Ukrajiny do krajín V4 v čase krízy
PDF
cloud_download Stiahnuť
Prvá právna pomoc
PDF
cloud_download Stiahnuť