Podporte nás

Čo sme robili v týždni od 1. do 5. októbra

Vitajte pri prehľade činností tímu Ligy za ľudské práva v prvý októbrový týždeň. 

Naša riaditeľka Zuzka začala týždeň v Budapešti, na seminári v sídle Maďarského helsinského výboru. Na seminári sme preberali stratégie a skúsenosti mimovládnych organizácií v prípadoch, keď na nich útočí priamo vláda. Svoje skúsenosti nám sprostredkovali zástupcovia mimovládnych organizácií zo Severného Írska a Izraela, ktoré pracovali alebo pracujú v nepriaznivom politickom prostredí. Z ich skúseností budeme čerpať ešte dlho.  

Naša Miška zas koncom týždňa cestovala do Bruselu, na seminár o tom, ako ukončiť zaisťovanie detí. Tejto téme sa venujeme už dlho a v najbližšom roku sa chceme pokúsiť dosiahnuť na Slovensku zmenu. Viac budete počuť čoskoro.Na fotografii je Miška s doktorkou Ann Lorek, pediatričkou, ktorá skúmala zdravie detí zaistených v UK. 


Našú právničku Katku zas navštívil jej klient Ben, aby jej ukázal svoj nový pas, ktorý dostal ako osoba s trvalým pobytom. Ak sledujete náš instagram, viac o Benovom príbehu ste sa dočítali tam. Tešíme sa s ním!

No a celý týždeň sme pracovali na organizácii Fóra o integrácii 2018 a dvoch diskusií:
 
** POZVÁNKA **
V utorok večer a v stredu večer Vás pozývame na dve zaujímavé diskusie - "Mestá a utečenci", v utorok večer o 18:00 v Goetheho inštitúte na Panenskej 33, v Bratislave a "Spolupracujú mimovládky s pašerákmi?" v stredu večer o 18:00 v Open Gallery na Baštovej 5, v Bratislave. Tešíme sa na Vás!No a tu je odporúčané čítanie na tento týždeň:

Prečítajte si blog našej riaditeľky o prijatí sýrskych sirôt - detí bez sprievodu na našom blogu tu

V piatok sme sa dozvedeli, že až 34 ľudí sa utopilo, keď v Stredozemnom mori 36 hodín márne čakali na pomoc. Viac o celom prípade píše ECRE tu.

Ak ste sa dostali až sem, podpíšte petíciu We are welcoming Europe, ktorá sa snaží zabrániť kriminalizácii solidarity.