Podporte nás

Čo sme robili v týždni od 19. do 23. februára 2018

Návštevy táborov

Naša Miška mala tento týždeň "výjazdový" - 3 dni poskytovala právnu pomoc v ZT Humenné, kde okrem konzultácií absolvovala aj 6 pohovorov. Okrem toho konzultovala prípad so žiadateľom o azyl v UPZC Sečovce. Zo svojich ciest nám poslala takéto pekné fotky aj s komentármi: 


 
"Posielam fotku spred tábora s Khalidom, ktorý tlmočí pre žiadateľov/ky o azyl do kurdského jazyka. Tento týždeň si prvýkrát vyskúšal aj tlmočenie pre MÚ."

 
"Ďalšia foto - poskytli sme príspevok ZT Humenné, na voľnočasové a kreatívne aktivity pre deti umiestnené v záchytnom tábore."
 

"Posledná foto - tento týždeň sme v Humennom mali aj oslavu 3. narodenín nášho klienta. Len pár dní pred narodeninami bol presunutý z UPZC Sečovce, a tak sa tešíme, že oslavovať už mohol v azylovom tábore."

Nové projekty


Do našej kancelárie zavítal v piatok aj Neil z budapeštianskej Minority Rights Group - nášho partnera v projekte zameranom na scitlivovanie novinárov v témach migrácie a azylu. Na fotke je s Peťom Ivaničom, naším novým kolegom, ktorý sa projektu venuje. 

Medzirezortné pripomienkové konanie

Týždeň sme zakončili na ministerstve vnútra jednaním o našich pripomienkach k novele zákona o azyle. Bolo to veľmi príjemné stretnutie a tešíme sa, že sme našli cestu k vzájomným kompromisom. 

A to je všetko na tento týždeň, víkend si môžete spríjemniť odporúčaním čítaním alebo videním:

ECRE vydalo nový súhrn najdôležitejších udalostí tohto týždňa, prečítate si v ňom o deportáciách Afgancov z Rakúska, či o správe UNHCR o sexuálnom násilí v gréckych azylových táboroch, ktorú grécka vláda odmietla. 

Pozrieť si môžete aj naše video o tom, kto sú utečenci, prečo utekajú a ako sa im vo svete pomáha, nájdete ho na našej webovej stránke v časti o azyle a utečencoch