Podporte nás

Čo sme robili v týždni od 25. - 29. júna 2018

Tento týždeň sme v Lige žili nielen právnou pomocou, ale najmä tým, čo sa udialo v Maďarsku a očakávaním záverom posledného summitu lídrov EÚ. Preto Vám v rámci našich pravidelných aktualít ponúkame predovšetkým odporúčané čítanie: 

Odporúčané čítanie: 

28. júna sa konalo ďalšie zasadnutie Rady EÚ, predmetom ktorého bolo aj riešenie migrácie a dosiahnutie dohody na reforme spoločného azylového systému. Tu sú závery Rady

EU Observer informoval, že medzinárodné organizácie IOM a UNHCR ešte pred zasadnutím Rady EÚ poslali list, v ktorom špecifikovali podmienky, za ktorých sú ochotní spolupracovať s úniou na centrách v Severnej Afrike alebo inde. Čítajte tu

Po skončení summitu vydala Konferencia európskych cirkví vyhlásenie, v ktorom závery Rady kritizuje. Z tohto dokumentu vyberáme:

"CCME also expressed dissatisfaction with the consideration of “regional disembarkation platforms” in third countries, an idea referred to as “camps in Africa” that has been reappearing for well over a decade since the United Kingdom government and German Federal Minister of the Interior first mentioned it. The EU has not resolved any of the legal, practical, and moral issues relating to this since then. At worst, this will lead to something resembling a “refugee Guantanamo” at EU external borders and destabilise host countries. At best, there will be no impact at all."

 Čítajte viac tu. 

Odporúčame Vám tiež veľmi zaujímavý blog o rozsudkoch Súdneho dvora EÚ vo veciach týkajúcich sa overovania sexuálnej orientácie žiadateľov o azyl, na blogu EDAL.

No a na záver, tu sú odporúčania Benátskej komisie k zákonom, ktoré minulý týždeň prijalo Maďarsko a sú známe ako "Stop Soros". 

No a oslávili sme aj meniny našich Petier, Petra a Paoly! Prajeme všetko najlepšie! 

No a nezabudnite stále podpisovať petíciu tu: https://www.weareawelcomingeurope.eu/