Podporte nás

Čo sme robili v týždni od 26. do 29. marca

V týždni pred Veľkou Nocou sme toho mali veľmi veľa a tak Vám prehľad našich aktivít prinášame až dnes.

Naša Miška sa začiatkom týždňa zúčastnila seminára LEGAL CAPACITY OF PERSONS WITH DISABILITIES, ktorý organizovala Akadémia európskeho práva. Na seminári sme sa dozvedeli, ako z pozície právnikov čo najlepšie zastupovať záujmy klientov s rôznymi druhmi zdravotných postihnutí, ako sa stavia k diskriminácii osôb so zdravotným postihnutí ESĽP, ale aj to, za akých okolností možno pozbaviť osobu s vážnymi psychickými problémami osobnej slobody. Na fotkách je Miška v akadémii ERA.


Neskôr navštívila ZT Humenné, kde bola na pohovore nášho klienta, žiadateľa o azyl, ktorý sa z náboženských dôvodov nemôže vrátiť do svojej domovskej krajiny.

Skrátený týždeň sme v Košiciach zakončili na stretnutí s klientmi, ktoré zorganizovala Baša spolu s OZ Marginal a Mokoshou pri príležitosti perzského nového roka - Nowrozu - a Veľkonočných sviatkov. Ochutnali sme dobroty slovenské, ukrajinské, ale aj afgánske a líbyjské, a zabavili sa pri rôznych spoločenských hrách. Priestor nám poskytla Tabačka Kulturpark, ktorej veľmi ďakujeme!


V Bratislave sme sa zaoberali najmä našou organizáciou. V utorok poobede sa zišla Správna rada Ligy, ktorá diskutovala o rôznych dôležitých otázkach smerovania organizácie. V nasledujúcom období nás čakajú viaceré dôležité zmeny, o ktorých sa včas dozviete. Monika bola navštíviť klientov v PT Rohovce, no a potom už bola Veľká Noc. Dúfame, že ste ju strávili príjemne!

Tipy na čítanie a videnie:

V utorok o 17:30 v bratislavskom KC Dunaj bude diskutovať naša riaditeľka Zuzana Števulová o tom, ako zachovať funkčný Schengen.

Blog na stránke Inštitútu Raoul Wallenberg hovorí o tom, že Taliansko aktuálne porušuje medzinárodné právo

Naša kolegyňa Katka Fajnorová píše básne inšpirované našou prácou, prvú – Hranica, nájdete tu
 

Dokumenty na stiahnutie

Plagat k diskusii v KC Dunaj
PDF
cloud_download Stiahnuť