Podporte nás

Čo sme robili v týždni od 26. februára do 2.marca 2018

Prinášame Vám prehľad našich aktivít z uplynulého týždňa. 


Aj nás ako všetkých v krajine zasiahla správa o vražde novinára Aktualít Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Naša riaditeľka Zuzka Števulová sa v piatok zúčastnila spomienky na Námestí Slobody, kde na pódiu medzi ďalšími osobnosťami verejného života vyjadrila podporu novinárom. 

Náštevy táborov
Katka nevynechala návštevu Útvaru policajného zaistenia v Medveďove a záchytného tábora v Rohovciach. Baša navštívila záchytný tábor v Humennom. Katka poskytovala právnu pomoc tiež klientovi z Afganistanu, ktorý je už od októbra 2017 zaistený v spomínanom v Medveďove. Súd už dva krát zrušil rozhodnutia cudzineckej polície o jeho zaistení, označil ich za nezákonné a nariadil okamžité prepustenie zo zaistenia. Čuduj sa svete,  namiesto prepustenia na slobodu, bol predvedený na Oddelenie cudzineckej polície v Bratislave. Počas úkonov na polícii Katka do zápisnice namietala neprepustenie na slobodu v rozpore s rozsudkom súdu a opakované zaistenie klienta ako nezákonné. Navrhla, aby bol umiestnený v tábore pre žiadateľov o azyl, a nie vo väzení. Nepomohlo. Cudzinecká polícia vydala tretie rozhodnutie o jeho zaistení. Budeme sa musieť už po tretí krát obrátiť na súd. Na fotografii je Baša v Humennom.Dobrá krajina
Na Dobrej krajine sme vyhlásili novú zbierku na pomoc Rostamovi z Afganistanu, ktorý so svojou rodinou žije v Košiciach. Za tri dni sa nám podarilo zozbierať väčšinu peňazí potrebných na jeho účasť v škole v prírode. Tešíme sa, že vďaka našim podporovateľom bude môcť s kolektívom z triedy utužiť vzťahy na týždňovom výlete v Tatrách. Bez Vašej podpory by jeho mamina, ktorá sama vychováva 5 detí, peniaze na jeho výlet nemala. Ďakujeme!


Administrácia
Finančný tím Lucia a Zuzka Kažimírová pripravovali podklady pre finančnú závierku za rok 2017 a zúčastnili sa na Ministerstve vnútra na koordinačnom a informačnom stretnutí pre príjemcov grantových prostriedkov. Z fondu Azyl, migrácia a integrácia financujeme naše aktivity bezplatnej Právnej poradne pre azyl , ako aj nového projektu KapaCITY, ktorí sa zameriava na miestnu integráciu. 
Dozvedeli sme sa tiež, že nám bol v operačnom programe Efektívna verejná správa schválený nenávratný finančný príspevok na projekt Migračný kompas, o ktorý sme sa uchádzali v širšom partnerstve s ďalšími organizáciami. O našich aktivitách v tomto projekte vás budeme informovať čoskoro na našej web stránke.
Ešte stále hľadáme projektového a finančného koordinátora alebo koordinátorku. Prihlásili sa nám šikovní uchádzači a uchádzačky, držte palce aby sme si šťastlivo a dobre vybrali. Poriadok vo financiách a projektovom manažmente je pre nás kľúčový.

No a časť nášho tímu sa vybrala aj na dovolenku. Naša Miška nám poslala takúto fotku z lyžovačky.


Odporúčané čítanie:

Tento víkend pre vás máme tip na komentár našej riaditeľky na tému Istanbulský dohovor v SME "My ženy Slovenska"

Forced Migration Review vydalo nové číslo, ktoré sa celé venuje životu vysídlených Sýrčanov. "Must read" pre každého, kto sa zaujíma o konflikt a situáciu sýrskych utečencov a vysídlencov v konflikte, ktorý trvá už siedmy rok.