Podporte nás

Čo sme robili v týždni od 8. do 12.10.

Minulý týždeň to u nás žilo najmä Fórom integrácie 2018 a súvisiacimi verejnými diskusiami. Na našom webe už čoskoro nájdete všetky prezentácie a videá s niektorými účastníkmi a účastníčkami Fóra, dovtedy si môžete pozrieť záznam z oboch diskusií na našom facebooku (vo videách). A tu je pár fotiek:Naša riaditeľka Zuzka mala minulý týždeň veľmi bohatý na rôzne diskusie a výstupy v médiách. Vo štvrtok ráno, v Ranných správach na RTVS hovorila o sýrskych sirotách a možnosti ich prijatia na Slovensku. Krátky rozhovor nájdete tu od minúty 10:33.

V nedeľu poobede na 2018 zas diskutovala o spolužití s utečencami na diskusii "S utečencom v obývačke" - na facebooku nájdete aj celý záznam z diskusieKolegyne v Košiciach navštívili zariadenia pre žiadateľov o azyl v Opatovskej Novej Vsi a útvar policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce, kde Miška absolvovala pohovory s dvomi klientmi, ktorých zastupujeme. 


Odporúčané čítanie na tento týždeň:

Riaditeľka Ligy za ľudské práva napísala svoj pravidelný komentár pre denník SME o najnovšom výskume Pew Research Centre, do ktorého boli zaradené aj vybrané krajiny EÚ a z ktorého vyplynulo, že občania únie súhlasia s prijímaním utečencov, ale nie sú spokojní s politkmi. 

Na Fóre integrácie vystúpila aj Latifa Nabizada, prvá afganská pilotka, spisovateľka a aktuálne utečenka vo Viedni. Rozhovor s ňou si prečítajte v SME alebo v Aktualitách.

Zaujímavé rozhovory z Richardom Kaniewskim o situácii v Sasku a SPD urobili v Denníku N a v Aktualitách