Podporte nás

Diskusia o komikse Uletenci v Martinuse

Autorky a hlavní hrdinovia rozprávali o komikse Uletenci v kníhkupectve Martinus.

Ďalšia úspešná diskusia o komikse Uletenci sa uskutočnila 19.3.2019 v kníhkupectve Martinus. Diskusiu moderovala Zuzana Golianová a okrem autoriek Katky Fajnorovej a Katky Marinovej sa jej zúčastnili aj hlavní hrdinovia  Khadra z Etiópe a Faisal z Afganistanu. Zažite atmosféru diskusie s nami prostredníctvom krásnych fotografií Jána Beláka. 

Projekt Uletenci je komiksovou knižkou, ktorá opisuje skutočné príbehy piatich ľudí – cudzincov a utečencov, ktorí boli nútení opustiť svoju krajinu a našli nový domov a nový život na Slovensku. Knižka bola vydaná v roku 2018 Ligou za ľudské práva. 

Komiks Uletenci je určený predovšetkým deťom, aby si v ňom prečítali smutno veselé zážitky, ktoré utečencom prináša život v našej spoločnosti a zároveň sa nechali uniesť ich spomienkami z detstva – prečítali si o dobrodružstvách z ďalekých krajín - zo Somálska, zo Sýrie, či z Etiópie V prípade záujmu si ho môžete zakúpiť v kníhkupectvách Martinus, Gorila, Artforum a Art Books Coffee.

Momentálne realizujeme s komiksom zaujímavé workshopy pre základné a stredné školy v Bratislavskom kraji pre žiakov za účasti hrdinov a hrdiniek.Týmto sa snažíme priblížiť túto tému verejnosti.

Táto aktivita je podporená v rámci projektu Migračný kompas operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu. Za podporu vydania komiksu ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
 

photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák photo credits: Ján Belák