Podporte nás

INFORMÁCIE PRE ĽUDÍ Z UKRAJINY

POMÁHAME ĽUĎOM Z UKRAJINY PRICHÁDZAJÚCIM NA SLOVENSKO


Ľudia z Ukrajiny, ktorí prichádzajú na Slovensko, potrebujú presné a jasné informácie o tom, čo ich čaká a aký právny status majú. 

Preto sme zriadili telefonickú linku +421 918 366 968 na ktorú môžete volať nonstop.

Otázky nám môžete písať aj na ukrajina@hrl.sk, alebo na našich sociálnych sieťach. 

Ak nás chcete podporiť finančne, použite našu platobnú bránu priamo, alebo prispejte prostredníctvom iniciatívy Kto pomôže Ukrajine.

Priebežne aktualizované informácie nájdete na tomto webe.

Alebo použite štátny web.
 
***

PRIDALI SME SA K VÝZVE #KtoPomôžeUkrajine

Od štvrtka 24. 2. 2022 sme od rána svedkami začínajúcej ruskej invázie na Ukrajinu, vo viacerých mestách, vrátane hlavného mesta Kyjev počuť výbuchy. Inváziu odsúdila celá naša politická reprezentácia, vrátane prezidentky SR aj premiéra, lídrov a líderiek EÚ, NATO a ostatných krajín. Pripomeňme si, že v posledných mesiacoch zhromaždilo Rusko pri Ukrajinských hraniciach takmer 200.000 vojakov a vojenský útok zjavne dlhodobo plánovalo, napriek tomu, že Ukrajina, EÚ aj NATO sa dlhodobo snažili o mierové riešenie.
Považujeme za dôležité, aby sme ako občianska spoločnosť vyjadrili jednoznačné odsúdenie krokov Ruskej federácie, ktoré vyústili do vojenskej invázie na ukrajinskom území a ktoré budú mať dopad na civilistov.

Stojíme za Ukrajinou ako suverénnym štátom a vyjadrujeme našu solidaritu ukrajinským občanom, ktorí konfliktom najviac trpia.
Sme pripravení poskytnúť pomoc všetkým, ktorí sa následkom konfliktu ocitli v ohrození.

Aj vy môžete pomôcť Ukrajinkám a Ukrajincom v nebezpečí, a to zdieľaním tejto výzvy a finančne na linku: https://www.donio.sk/kto-pomoze-ukrajine

PRIDAJTE SA, UKÁŽME UKRAJINKÁM A UKRAJINCOM SOLIDARITU
ĎAKUJEME