Podporte nás

Iniciatíva k Paktu o migrácii a azyle

Liga za ľudské práva sa pridala k otvorenému listu 216 európskych mimovládnych organizácií komisárom EÚ
Liga za ľudské práva sa pridala k otvorenému listu 216 európskych mimovládnych organizácií, ktoré vyzvali komisárku pre vnútorné záležitosti Ylvu Johanssonovú, komisárku Urpilainen (komisárka pre medzinárodné partnerstvá) a komisára Schinas (komisár pre podporu európskeho spôsobu života) o začatie formálnych konzultácií k príprave Paktu o migrácii a azyle.
Signatári listu sú organizácie pracujúce na poli migrácie, ktoré žiadajú aby ich hlas bol vypočutý v procese prípravy Paktu. Spoločne predstavujeme množstvo organizácii so skúsenosťami z terénu a aplikačnej praxe.
Je bežné, že organizácie občianskej spoločnosti sa formálne podieľajú na príprave dôležitých dokumentov EÚ (napr. v roku 2015 boli prizvané k formálnym konzultáciám o Európskej agende o migrácii). Aj teraz, v čase nového nastavovania migračnej a azylovej politiky sú pripravené prispieť k diskusiám o tomto dôležitom dokumente. Formalizované verejné konzultácie zabezpečia transparentnosť takéhoto procesu, na rozdiel od individuálnych stretnutí za zatvorenými dverami.
 

Dokumenty na stiahnutie

356-Letter consultation migration pact 2901.pdf
PDF
cloud_download Stiahnuť