Podporte nás

Letný tábor pre Hamziho, záchrana pre Khadru

O Khadre a jej synčekovi sme na Dobrej krajine písali už v roku 2016. Je leto 2020, Hamzi už má 8 rokov a chodí do školy. Khadra potrebuje pracovať aj cez leto, aby uživila rodinu, avšak nemá peniaze na denný tábor pre syna, preto Vás znovu prosíme o pomoc.
Khadrinmu manželovi sa ešte stále nepodarilo prísť na Slovensko napriek intenzívnym snahám o zlúčenie so svojou manželkou a synom, a preto je Khadra jediná živiteľka rodiny. Počas zatvorenia škôl kvôli mimoriadnej situácii Khadra musela zostať doma so synom, ktorého učila, a napriek tomu, že to bolo náročné, chlapcovi sa v škole veľmi dobre darí. Zvládli to spolu, avšak výpadok príjmu sa prejavil na rodinnom rozpočte.

Na leto si Khadra našla brigádu vo vegetariánskej reštaurácii s prísľubom zamestnania na plný úväzok od septembra. Avšak, Khadra nemá peniaze na to, aby Hamzimu zaplatila denný tábor, či súkromnú škôlku. Do práce s ním chodiť nemôže a na Slovensku nemá rodinné zázemie ani nikoho, kto by bol ochotný jej syna pravidelne 8 hodín denne strážiť, a preto sa ako osamelá mamička nachádza v bezvýchodiskovej situácii. Ak túto situáciu urgentne nevyrieši, hrozí, že by mohla prísť o ťažko hľadané zamestnanie, v ktorom je spokojná.

Cena lacnejších denných táborov na týždeň je 70 - 80 eur. Pomôžte nám vyzbierať financie na pokrytie výdavkov na tábor aspoň na dobu 2 - 3 týždňov, Khadre to veľmi pomôže.

Podporiť Khadru a Hamziho môžete TU.

Ďakujeme!