Podporte nás

POĎAKOVANIE

V Lige za ľudské práva sa od začiatku vojny na Ukrajine snažíme pomáhať ľuďom na úteku, ktorí k nám z Ukrajiny prichádzajú. Do pomoci sme už investovali nemalé ľudské a finančné zdroje, vďaka ktorým dnes:
  • prevádzkujeme infolinku 0800 222 350, partnerom ktorej je Slovak Telekom
  • prevádkujeme informačný email ukrajina@hrl.sk
  • prevádzkujeme informačnú webstránku https://www.ukraineslovakia.sk/ spoločne s Mareenou
  • spolu s Hlavným mestom Bratislava prevádzkujeme informačný hotspot na hlavnej vlakovej stanici v Bratislave, 
  • pomáhame s koordináciou pomoci v Košiciach, a
  • spoločne s Klinikou azylového práva Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave pomáhame na Oddelení cudzineckej polície PPZ Trnava. 
Všetky tieto a ďalšie aktivity by neboli možné bez veľkej finančnej a nefinančnej pomoci, ktorá sa nám dostáva. 

Preto by sme chceli poďakovať: 
  • dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí a ktoré sú v tom s nami, veľmi si to vážime
  • právnikom a právničkám, ktorí a ktoré sa angažujú v právnom poradenstve na linke, cez email alebo na stanici, ste úžasní :)
  • Centru právnej pomoci, ktoré nám poskytlo svoje personálne kapacity na stanicu aj linku. 
Ďakujeme Slovak Telekomu za materiálnu aj finančnú pomoc pri zriadení a prevádzkovaní linky 0800 222 350, bez vás by sme to nedali a veľmi si vašu pomoc vážime. Accenture Slovensko, ďakujeme za všetku pomoc a podporu, ktorú nám doteraz poskytli. 

Ďakujeme tiež Sigrid Rausing Trust za poskytnutie mimoriadneho grantu vo výške 90.000 libier na zabezpečenie našej činnosti. Tento grant nám pomôže zabezpečiť poskytovanie právnoporadenských služieb ľuďom z Ukrajiny, vrátane telefonickej linky a pomôže nám nastaviť naše aktivity v Košiciach. Allen and Overy je veľká právnická firma, ktorá svojim advokátom a advokátkam poskytuje možnosť dobrovoľne sa zúčastňovať na našich aktivitách a pomáha nám s právnymi podkladmi, veľmi pekne ďakujeme. 

Ďakujeme iniciatíve Kto pomôže Ukrajine za podporu a pomoc, Tesco Slovensko za 1000 fliaš vody na stanicu (zachránili ste nás, keď to bolo veľmi treba) a Hlavnému mestu SR Bratislava za výbornú spoluprácu. 

Nesmieme zabudnúť na skvelú ukrajinskú komunitu, ktorá robí aj nemožné, Slava Ukraini. 

Ďakujeme aj migračnému úradu Ministerstva vnútra SR za výbornú spoluprácu a Slovenskej advokátkej komore a všetkým zapojeným advokátom a advokátkam.

Spoločne to určite zvládneme.