Tretí okrúhly stôl s cudzincami: Útoky z nenávisti

Naša séria okrúhlych stolov s cudzincami sa zameriava na zhromažďovanie cudzincov, aby diskutovali o svojich obavách a zároveň sa integrovali do tohto nádherného mesta. Témou budúceho okrúhleho stola, ktorý sa uskutoční 28.3.2019 o 18:30 v priestoroch Open Gallery na Baštovej 5, budú útoky z nenávisti.
Nenávistné prejavy sú akékoľvek formy vyjadrení, prostredníctvom ktorých majú ich autori v úmysle ponižovať alebo podnecovať nenávisť voči skupine ľudí. Bohužiaľ, aj keď nenávisť nie je protiprávnym činom, môže viesť ľudí k páchaniu trestných činov proti iným.

V našom treťom okrúhlom stole s cudzincami žijúcimi v Bratislave sa zameriame na nenávistné prejavy a útoky z nenávisti, ich vplyv a čo je najdôležitejšie, ako sa s nimi vyrovnať. Našim hosťom budú zástupcovia polície, ktorí zodpovedajú otázky, takže budete mať jedinečnú príležitosť dozvedieť sa viac o tom, ako reagovať v takýchto situáciách.

Zapojte sa do diskusie a podeľte sa o svoje myšlienky a skúsenosti. Vaše názory nám pomôžu zlepšiť situáciu cudzincov v Bratislave.

Podujatie je otvorené všetkým, je bezplatné a bude sa konať v anglickom a slovenskom jazyku. K dispozícii bude aj občerstvenie.

Upozorňujeme, že cieľom tejto akcie je vypočuť si vaše skúsenosti. V diskusii sa dozviete viac o tejto téme, o vašich právach a ako sa môžete brániť.

Odporúčania zistené počas diskusie budú predložené štátnym orgánom, o tom, ako zlepšiť bezpečnosť a ochranu cudzincov v meste.

Miesto konania: Open Gallery, Baštová 5
Dátum a čas konania: 28.3.2019, 18:30Informácie o diskusii sú pravidelne dopĺňané na tejto stránke.
Diskusie za okrúhlym stolom sú súčasťou projektu "Migračný kompas", ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o.z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Výstup z podujatia si môžete pozrieť na tejto stránke.