Podporte nás

Čo sme robili v týždni od 16. do 20. apríla

V našich kanceláriach ubehol ďalší pracovný týždeň a tu je výber toho najzaujímavejšieho, čo sme robili. No najskôr dôležitý oznam:

Bratislavská kancelária sa sťahuje!


Naša bratislavská kancelária bude v posledný aprílový týždeň zatvorená. Po troch rokoch sa so Štúrovej 3 sťahujeme na Baštovú 5. Držte nám palce, aby sme všetko zvládli zbaliť a rozbaliť! Od mája vás už privítame v nových priestoroch a všetci sa na to tešíme.

Návštevy zariadení

Monika navštívila pobytové zariadnie v Rohovciach, kde konzultovala prípady s veľkým počtom klientov, ktorí sa tam aktuálne zdržiavajú. Katka zas poskytovala právnu pomoc v Medveďove, kde sa stretla so 7 žiadateľmi o azyl a klientom, ktorý môže byť bez štátnej príslušnosti, čo sa budeme snažiť v najbližšom čase overiť. Obe sa tento týždeň stretli s Migračným úradom vo veci pripravovanej štúdie o používaní bezpečnostných dôvodov v konaniach s cudzincami, ktorá vyjde o pár mesiacov. 

Košická kancelária

Kolegyne v kancelárii v Košiciach mali tento týždeň tiež rušný. Baša mala naplánované rôzne stretnutia, okrem iného aj s Košickým samosprávnym krajom vo veci nášho projektu Kapacity. Miška navštívila Humenné. Budúci týždeň sa na ne tešíme v Bratislave, keďže prídu pomôcť so sťahovaním!Diskusie so študentami

Naša riaditeľka Zuzka vo štvrtok prednášala pre študentov žurnalistiky o tom, kto sú utečenci, kto migranti a ako vyzerá azylové konanie. Predstavili sme im aj náš elearning a videá, ktoré si môžu pozrieť a zistiť, ako skutočne žijú utečenci na Slovensku. A na záver, odporúčané čítanie: 

ECRE vydalo analýzu návratovej politiky EÚ a tiež prípadovú štúdiu o návratoch do Afganistanu. 

Refugees Deeply vydáva pravidelný prehľad o novinkách v oblasti utečeneckej témy, čítajte tu.