Príbehy ľudí

Pozrite si skutočné príbehy utečencov a utečenkýň, ktorí dostali na Slovensku šancu a majú tu nový domov. #dajmesancuutecencom

Vraví sa, že láska hory prenáša. My sme vyspovedali niekoľko multikultúrnych párov, ktoré žijú na Slovensku v zmiešaných manželstvách. Prečítajte si ich životné príbehy:

Zmiešané manželstvá: Príbeh Gabriela a Neila


Rozhovory vznikli v rámci projektu Migračný kompas, ktorý je podporený z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.  


 

Faisal je mladý muž, ktorý prišiel na Slovensko ešte ako dieťa bez sprievodu rodičov. Doma v Afganistane nemohol dokončiť školu, ale vzdelanie je pre neho veľmi dôležité. Na Slovensku si externe dokončil základnú školu a momentálne pokračuje v štúdiu na strednej škole. 
 

Pozrite si video o tom, čo je v živote pre Faisala dôležité

 

Aj Faisal je človek, ktorý na Slovensku dostal šancu. Podporte ho zdieľaním tohto videa s haštagom #dajmesancuutecenom

Naima je mladá utečenkyňa zo Somálska. Na Slovensku je z celou svojou rodinou - rodičmi a bratmi. Strednú školu vyštudovala v Trnave a momentálne študuje na Univerzite Komenského v Bratislave. Naima bola aj dobrovoľníčkou UNICEF a pomáha iným utečencom a cudzincom s tlmočením a orientáciou na Slovensku. 
 

Pozrite si Naimin príbeh
Aj Naima a jej rodina dostali na Slovensku šancu. Podporte ich zdieľaním tohto videa s haštagom #dajmesancuutecencom

Marina s rodinou je utečenkyňa, ktorá na Slovensko utiekla pred vojnou na Ukrajine. Doma bola umelkyňou, študovala hudbu a dirigenstvo, v Košiciach, ktoré sa stali jej novým domovom sa živí ako kaderníčka. Aj pani Marina je jednou z tých, ktorým Slovensko dalo šancu. 
 

Pozrite si video o tom, na čom Marine v živote záleží
Podporte pani Marinu zdieľaním tohto videa s haštagom #dajmesancuutecencom