Podporte nás

Dňa 12. mája sa uskutoční Fórum o integrácii

Organizujeme ďalšie Fórum o integrácii, tradičnú konferenciu, ktorá ponúka priestor na dialóg pre odborníkov na migráciu a integráciu z radov štátnych, samosprávnych aj mimovládnych organizácií, a zároveň prináša nové inšpirácie zo zahraničia.
Tohtoročné vydanie Fóra o integrácii je netradičné. Mimoriadna situácia v súvislosti s  pandémiou Covid-19 nás prinútila preniesť konferenciu do virtuálneho priestoru. Museli sme tiež trochu obmedziť a prispôsobiť program konferencie, avšak veríme, že napriek tomu prinesie veľa nového a zaujímavého. 
 
Dňa 12. mája prebehne ďalšie Fórum o integrácii s hojnou účasťou slovenských odborníkov, ktorí predstavia aktuálne témy a projekty zamerané na integráciu cudzincov na Slovensku. Spomedzi zahraničných spíkrov treba určite spomenúť Ali Cana, nemeckého aktivistu kurdského pôvodu, ktorý hlása myšlienky tolerancie, rešpektu a sociálnej súdržnosti, preslávil sa svojimi TEDtalks a jeho „hnutie“ si získalo v Nemecku mnohých významných podporovateľov. Dôležitým spíkrom Fóra bude aj Dani de Torres, expert na program Interkultúrnych miest Rady Európy a zakladateľ stratégie „Anti-rumours Global“, zameranej na prevenciu a boj proti predsudkom v mestách.
 
Program ďalšieho ročníka Fóra o integrácii: 
 
09:30 - 11:30 - časť bez tlmočenia: 13:00 - 15:00 - časť s tlmočením:
              


Fórum o integrácii je určené pre odborníkov a profesionálov pracujúcich v oblasti migrácie a integrácie. 
 
Podujatie je organizované v rámci projektu Migračný kompas, ktorý je podporený z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu v spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung.