Podporte nás

Nová vzdelávacia webstránka pre samosprávy

Predstavujeme Vám novovzniknutú vzdelávaciu webstránku www.kapacity.sk, ktorú sme pre Vás v rámci projektu KapaCITY pripravili, spolu s našimi partnermi Marginal, Centrom pre výskum etnicity a kultúry a Nadáciou Milana Šimečku, so zapojením odborníkov z agentúry Seesame.Webstránka je primárne určená pre zamestnancov samospráv a spolupracujúcich organizácií, ktorí v práci prichádzajú do kontaktu s obyvateľmi mesta, obce alebo kraja pochádzajúcimi zo zahraničia, avšak veríme, že bude slúžiť aj širšej verejnosti zaujímajúcej sa o otázky migrácie a integrácie.

Cieľom tejto webstránky je poskytnutie zrozumiteľných informácií o pobyte a integrácii cudzincov a cudziniek na Slovensku a s ním spojenými právami a povinnosťami. Jej prehľadná štruktúra umožňuje jednoduché vyhľadávanie v oblastiach, v ktorých profesionálne pôsobíte, alebo sa o ne zaujímate, ako napr. školstvo, zdravotná starostlivosť, či sociálne veci.

Veríme, že vďaka tejto webstránke bude pre pracovníkov samospráv téma migrácie a pobytu cudzincov na Slovensku ľahšie uchopiteľná, a že prispeje k tomu, aby boli cudzinci a cudzinky prirodzene vnímaní ako obyvatelia miest, obcí a krajov.

Na stránke nájdete aj informácie, ktoré sú základom pre každého, kto pracuje s migrantmi, a to témy ako napr. špecifiká sociálnej práce s cudzincami, základy interkultúrneho porozumenia, kultúrny šok, či komunitné tlmočenie.

Budeme radi, ak budete informáciu o našom novom vzdelávacom nástroji zdieľať s Vašimi kolegami, kolegyňami, ale aj širšou verejnosťou. Bližšie informácie o webstránke nájdete dole v letáku na stiahnutie.

A teraz už stačí kliknúť na obrázok vyššie alebo sem: www.kapacity.sk.Projekt KapaCITY je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu, Fondy pre oblasť vnútorných záležitostí.

 

Dokumenty na stiahnutie

Leták www.kapacity.sk
PDF
cloud_download Stiahnuť