Kreatívne popoludnie s Uletencami pre najmenších

Pozývame vás a vaše ratolesti do umeleckej kaviarne Art Books Coffee na sobotné tvorivé trávenie času, počas ktorého spoznáte komiksové príbehy odvážnych hrdinov a hrdiniek, ktorí boli nútení opustiť svoj domov a nový hľadať na Slovensku.
Tieto príbehy sú vyrozprávané pútavou kreslenou formou, ktorej detskí čitatelia ľahko porozumejú. Práve pre nich sme pripravili kreatívne popoludnie, na ktorom si budú môcť s autorkami knižky čítať úryvky z komiksu, vymýšľať vlastné pokračovanie pre jednotlivé príbehy, dopĺňať texty do prázdnych bublín, kresliť vlastné komiksové políčka či vyfarbovať čiernobiele obrázky farebnými fixkami.
 
Komiks Uletenci je určený predovšetkým deťom, aby si v ňom prečítali smutno veselé zážitky, ktoré utečencom prináša život v našej spoločnosti a zároveň sa nechali uniesť ich spomienkami z detstva – prečítali si o dobrodružstvách z ďalekých krajín. Príbehy sa zakladajú na skutočnosti a opierajú sa o rozprávanie samotných hlavných hrdinov a hrdiniek. Vychádzajú z rozhovorov s cudzincami a cudzinkami, ktorých autorky poznajú a stretávajú dlhodobo. Komiks bol vydaný prostredníctvom OZ Liga za ľudské práva, ktoré od roku 2005 podporuje utečencov a cudzincov na Slovensku.
 
Podujatie je vhodné pre deti od 5 do 15 rokov. Okrem autoriek komiksu sa budete môcť zoznámiť aj s Faisalom – mladým chlapcom z Afganistanu, ktorý už niekoľko rokov žije a študuje v Bratislave, a ktorý vám rád vyrozpráva svoj životný príbeh.

Tešíme sa na vás v sobotu 11. mája o 13:00 v priestoroch Art Books Coffee na Baštovej 6.

Táto aktivita je podporená v rámci projektu Migračný kompas operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Informácie o diskusii sú pravidelne dopĺňané na tejto stránke
Viac o projekte Uletenci nájdete na tejto stránke