Diskusia s autorkami a hlavnými hrdinami komiksu Uletenci v Martinuse

Zo Sýrie, Afganistanu, Somálska, Etiópie a Iraku až na Slovensko. Cesta hlavných protagonistov knižného komiksu Uletenci je smutná aj veselá, napínavá aj poetická, krutá aj romantická. Aké je to opustiť všetko známe - rodinu, priateľov aj rodné mesto a začínať odznovu v cudzej krajine so zvláštnymi pravidlami a jazykom?
Stretnite sa s autorkami komiksu a jeho dvomi protagonistami - Khadrou z Etiópe a Faisalom z Afganistanu na diskusii v kníhkupectve Martinus 19.3.2019 o 18:00. Moderátorkou diskusie bude Zuzana Golianová.

Komiks Uletenci je určený predovšetkým deťom, aby si v ňom prečítali smutno veselé zážitky, ktoré utečencom prináša život v našej spoločnosti a zároveň sa nechali uniesť ich spomienkami z detstva – prečítali si o dobrodružstvách z ďalekých krajín. Príbehy sa zakladajú na skutočnosti a opierajú sa o rozprávanie samotných hlavných hrdinov a hrdiniek. Vychádzajú z rozhovorov s cudzincami a cudzinkami, ktorých autorky poznajú a stretávajú dlhodobo. Hoci dej niekedy dopĺňajú vymyslené postavy, podstatné informácie o živote utečencov a utečeniek na Slovensku, ako aj spomienky na ich rodnú krajinu, sú založené na faktoch.

Komiks bol vydaný prostredníctvom OZ Liga za ľudské práva, ktoré od roku 2005 podporuje utečencov a cudzincov na Slovensku. V Lige veríme, že Slovensko môže byť novým domovom pre utečencov a poskytnúť ženám, mužom a deťom v ohrození bezpečie, stabilitu a nový začiatok.


Táto aktivita je podporená v rámci projektu Migračný kompas operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Informácie o diskusii sú pravidelne dopĺňané na tejto stránke
Viac o projekte Uletenci nájdete na tejto stránke
Výstup z podujatia si môžete pozrieť na tejto stránke.